Ninatöö

Posted on 06.02.2019 by M in EAKT, Igasugust, Üritused, Uudised

Esimene ninatöö sellel aastal!

Oodatud on nii algajad kui ka need, kellel ninatööga varasem kokkupuude olemas. Ninatöö on iga koeraga individuaalne, mistõttu sobib ka neile isenditele, kes grupitööst väga huvitatud ei ole. Ninatöö on nii koerale kui omanikule vahva harrastus. Meid juhendab alati innustav ja toetav Lea Tummeleht.

Üritus toimub 9. märtsil uues kohas – Koerus aadressil Laki 25, Tallinn.

Koertega kohad on piiratud! Osaleda on võimalik ka koerata. Osalemiseks kirjuta austraaliakarjakoer@austraaliakarjakoer.ee, lisa kindlasti juurde, kas oled varasemalt ninatööga kokku puutunud.
Osalustasu 20 eur/koer (EAKT liige 15 eur/koer), koerata osaleja 10 eur/in.

Koha tagab registreerimine e-kirjaga, osalustasu tasumine (kohapeal ei ole võimalik arveldada) ning kinnituskirja saamine.

Loe lähemalt muljeid esimesest ninatöö koolitusest SIIT.

Nose Work ehk ninatöö on 2008. aastal USAs alguse saanud harrastus koertele, mis on kogunud kiiresti populaarsust üle maailma ja millega tegeletakse tänaseks juba väga paljudes riikides iseseisva koeraspordialana. Ninatöö on äärmiselt populaarne meie naaberriigis Soomes, kus korraldatakse ka võistlusi.
See harrastus sobib kõikidele koertele sõltumata tõust, vanusest ja eelnevast koolitustasemest. Ninatöö eesmärk on õpetada koeri tuvastama, otsima ja näitama sihtmärklõhna allikat. Alguses treenitakse treeneri poolt välja pakutud näidislõhnaga, hiljem on igal koeraomanikul vaba valik otsustada, millist lõhna oma koera otsima õpetada. Koer võib hakata otsima nii kukeseeni kui kadunud autovõtmeid – sihtmärgi valik sõltub ainult omaniku fantaasiast.

Comments are closed.

 • MTÜ Eesti Austraalia Karjakoerte Tõuühing

  tel: +372 55639249
  e-post: info@austraaliakarjakoer.ee
  Aadress: Ravila tn 3b Tallinn 11621
  reg. nr. 80352701
  Swedbank EE922200221056801304

 • Erinäituse sponsorid

 • EKL liige

  vera

 • Leia meid ka siit!

  vera