Ninatöö seminar

Posted on 17.02.2017 by M in EAKT, Igasugust, Üritused, Uudised

25. märtsil viis Lea Tummeleht läbi ninatöö päeva. Üritusel osales kokku 12 koera, neist 9 karjakoerad, kaks bordercollied ja üks Drenthe’i linnukoer. Päev algas 2-tunnise teoreetilise loenguga, kus räägiti koera ninast, selle võimetest ning ninaga töötamisest. Edasi toimus praktiline töö kahes eri grupis. Õpetamist alustati väga lihtsalt – maius peideti rätiku alla ja lasti koer seda nuusutades otsima.
1S7A7370Edasi tehti harjutust nii, et rätiku all oli hoopis kummelitee pakike ja premeeriv maius tuli käest peidetud teepaki kõrvalt. Järgmisena pandi teepakike purki ning premeeriti, kui koer läks purki lähedalt nuusutama.
1S7A75501S7A7620Lõppfaasis oli purke juba mitu, ühes neist teepakk ja teised tühjad. Oluline oli koer saada purke nuusutama ja premeerida just õige purgi nuusutamist. 1S7A7680
Oluline oli koer pärast iga (ka ebaõnnestunud) otsimisharjutust ära vabastada – näiteks maius teises suunas visata. Maiuse asemel saab lõhna otsivat koera ka mänguga premeerida.

1S7A7636

Kõik koerad olid väga püüdlikud ning saadi kolme lühikese treeningsessiooniga kummeli lõhna tuvastama. Ninatöö on koera jaoks äärmiselt väsitav ning mõnikümmend minutit nuuskimist võttis ka energilisemad koerad pikali. Kes seekord üritusele ei pääsenud, siis korraldame peagi veel ninatöö päevi!

Vaata ka pilte ja videosid:
1S7A8013

 

EAKT korraldab 25. märtsil Tallinnas Nõmme Loodusmajas (Õie 14) ninatöö seminari! Koolitajaks Lea Tummeleht.

Osaleda saab 10 koera, mistõttu on eelregistreerimine äärmiselt oluline! Ühe koera osalemise tasu on 30 eurot. Koerata osaleja osalustasu 10 eurot. Ka koerata osalejate arv on piiratud, seega registreeri kohe!

Koha koolitusel tagab e-kirja teel registreerumine ning osalustasu ettemaks. Kohapeal tasumise võimalus puudub.

Osalemiseks saada palun e-kiri aadressile austraaliakarjakoer@austraaliakarjakoer.ee.

NB! Nii koertega osalejate kui kuulajate kohad on täis! Võimalik on registreerida ootenimekirja.

Koolitus algab sissejuhatava 2 tundi kestva loenguga. Järgneb praktiline koolitus kahes erineval ajal algavas grupis. Ühes grupis osaleb 5 koera.

Nose Work ehk ninatöö on 2008. aastal USAs alguse saanud harrastus koertele, mis on kogunud kiiresti populaarsust üle maailma ja millega tegeletakse tänaseks juba väga paljudes riikides iseseisva koeraspordialana. Ninatöö on äärmiselt populaarne meie naaberriigis Soomes, kus korraldatakse ka võistlusi.
See harrastus sobib kõikidele koertele sõltumata tõust, vanusest ja eelnevast koolitustasemest.
Ninatöö eesmärk on õpetada koeri tuvastama, otsima ja näitama sihtmärklõhna allikat. Alguses treenitakse treeneri poolt välja pakutud näidislõhnaga, hiljem on igal koeraomanikul vaba valik otsustada, millist lõhna oma koera otsima õpetada. Koer võib hakata otsima nii kukeseeni kui kadunud autovõtmeid – sihtmärgi valik sõltub ainult omaniku fantaasiast.

Koolitaja Lea Tummelehe kohta loe rohkem tema kodulehelt: http://briskmind.com/briskmind/lea/
Pilte ja videosid ninatöö kohta vaata siit: http://www.noseworkfinland.com/media/aineisto-medialle/

Comments are closed.

 • MTÜ Eesti Austraalia Karjakoerte Tõuühing

  tel: +372 55639249
  e-post: info@austraaliakarjakoer.ee
  Aadress: Ravila tn 3b Tallinn 11621
  reg. nr. 80352701
  Swedbank EE922200221056801304

 • Erinäituse sponsorid

 • EKL liige

  vera

 • Leia meid ka siit!

  vera