Õu täis karjakoerakutsikad!

Posted on 09.05.2013 by marge in EAKT, Fotod, Üritused

Simba ja Remi

05.05 toimus Nõmmel Loodusmaja aias Eesti Austraalia Karjakoerte Tõuühingu korraldatud kutsikatepäev – esimene ametlik TÜ üritus. Oodatud olid kõik koerad vanusest ja tõu(tuse)st sõltumata, kellele väljakuulutatud teemad huvi pakkusid.

Kuigi pühapäevane hommik ei lubanud üritust soosivat ilma, hakkas kell 12 pilve tagant piiluma päike, mis saatis meid terve päeva.

Vähetõotavast hommikusest ilmast sõltumata oli kohale tulnud märkimisväärne hulk karjakoeri. Karjakoerakutsikaid oli 11, suuri karjakoeri 4 ning kirsiks tordil oli väike spits Chevy, kes hääle järgi arvates pidas ennast kõige suuremaks.

Päev algas väikese tutvustusringiga, kus igaüks tutvustas põgusalt oma koera ja ennast. Kui tutvustus tehtud, jagunes grupp kaheks, et võimalikult vähe juttu suure grupi tõttu kõrvust mööda läheks ning algas aktiivne töö. Esmalt jäi Katrina koolitust kuulekast koerast kuulama No Dramas ja Teravsilma kennelite kutsikatekamp. Kui neil jutud ühelpool, läksid koolituma kenneli Karjapeni kutsikad ja ülejäänud täiskasvanud koerad.

Esmalt rääkis Katrina üldistest tõdedest – kuidas kutsikale õpetada positiivselt nime, kuidas õpetada kutsikas istuma-lamama-juurde tulema, rahulikult rihmas kõndima. Iga õpetust saatis selgitus, miks just nii või teisiti hea teha oleks. Samuti saadi õpetust, kuidas kutsikat kiita, kuidas rahunema õpetada ning kuidas motivatsiooni tõsta. Kui üldine jutt läbi, sai igaüks oma küsimusi küsida. Küsimustele vastas Katrina näitlikult ehk demonstreeris lahendusi koerte ja omanike peal.

 

Kui õueosa läbi, saadeti koerad puhkama ning inimesed läksid tuppa vestlema. Kutsikaomanikud said omavahel muljeid ja kogemusi jagada kohvikruusi ja muffinikausi taga. Iga kutsikatepäeval osalenu sai kaasa ka paberil kokkuvõtted kutsika kasvatamise põhipunktidest, näitustest ja erinevatest koolitusaladest.

Kui veidi puhatud, saabus Laura, kes tutvustas näitusemaailma. Juttu oli nii sellest, milline peaks olema koera ettevalmistus kui ka sellest, kuidas koera esitleda ja mis näitusel toimub. Nagu ka Katrina, näitas Laura koerte peal ette, kuidas näitusering töötab ja toimib. Kutsikaid said oma esimese näituse(koolituse)kogemuse.

 

Päev oli informatiivne ja huvitav, kohtusime paljude uute toredate inimestega ning veetsime meeleoluka ja kasuliku päeva.

Tänud korraldajatele ja kohaletulnutele!

Muljeid vahendas Mari Joamets
 

Vaata ka pildialbumeid kutsikate päevast:

  

Comments are closed.

 • MTÜ Eesti Austraalia Karjakoerte Tõuühing

  tel: +372 55639249
  e-post: info@austraaliakarjakoer.ee
  Aadress: Ravila tn 3b Tallinn 11621
  reg. nr. 80352701
  Swedbank EE922200221056801304

 • Erinäituse sponsorid

 • EKL liige

  vera

 • Leia meid ka siit!

  vera