Lambapäev

Posted on 04.04.2017 by M in EAKT, Igasugust, Üritused

7. mail toimus Pärnumaal Jaani talus järjekordne karjatamispäev lammastega ehk lambapäev. Üritusel osales 12 austraalia karjakoera ja 1 sheltie.

Päev algas väikese teoreetilise loenguga, mille käigus koolitaja Julika Roos andis ülevaate, mis päeva jooksul toimuma hakkab ning osalejaid said omavahel natukene tuttavamaks. Seejärel oli igal koeral võimalik kaks korda karjaaedikus lambaid uudistamas käia. Austraalia karjakoera tõuomane tööstiil on loomade liikuma ajamine neile järgnedes. Lambapäeva üks eesmärkidest oligi koerte instinktide tuvastamine ja nende kontrollimine – oli koeri, kelle instinkti tõsteti ning koeri, keda pidurdati. Teiseks eesmärgiks oli saada koerad rahulikult loomi liigutama, olles mõõdukalt innukas, kuid samas mitte liialt tormakas. Kõik osalevad koerad olid lammastega töötamisest väga huvitatud! Sel korral sai karjatamisstaari tiitli endale kuuekuune Diego, kes oma tugeva instinkti ja samas kontrollitava käitumisega nii publiku kui koolitaja ära võlus.

Lisaks lammaste uudistamisele said koerad ka omavahel tutvust sobitada ning mängidagi, rääkimata D-vitamiini varude täiendamisest. Inimesed said aga kontakte ja kogemusi vahetada, et tulevastel üritustel jällegi kokku saada.

Vaata kõiki pilte:
IMG_6549

7. mail toimub taas LAMBAPÄEV Pärnumaal Jaani talus. Jälgime instinkti, õpime rahulikult loomadesse suhtuma ja proovime karjaajamisvõtteid algajatele. Iga koer saab aedikus käia 2x. Hinna sees on ka soojad joogid ja suupisted.

31513516991_7d6f98095f_o

Osalemiseks kirjuta meile registreeri@austraaliakarjakoer.ee ja lisa oma koera nimi, vanus ja eelnev kokkupuude kariloomadega. Kohtade arv on piiratud! Kui soovid pealtvaatajaks tulla, anna samuti meile eelnevalt teada!
Hind 20 EUR/koer, EAKT liikmele 15 EUR/koer. Pealtvaatajad tasuta!

Osalustasu palume tasuda TÜ arveldusarvele:

Konto: EE922200221056801304 (Swedbank)
Makse saaja: Eesti Austraalia Karjakoerte Tõuühing (lühendnimi EAKT)
Selgitus: lambapäev + koera nimi

Mida kaasa võtta? Koerale vesi, mittepoov kaelarihm, traksid, pikk rihm. Endale kummikud, ilmale vastav riietus, töökindad. Jaani talusse saab nii: Tallinn-Pärnu maanteel Pärnu-Jaagupis keera pärast kiiruskaamerat Kergu-Pööravere peale (Tallinna poolt tulles vasakule, Pärnu poolt tulles paremale), siis sõida veel umbestäpselt 1,5 km ja keera paremale kruusateele (peaks olema sildikene Valistre ja võib olla ka sildikene Jaani talu), siis sõida veel umbes kilomeeter põldude vahel ja keera vasakule. Oledki kohal!

Comments are closed.

 • MTÜ Eesti Austraalia Karjakoerte Tõuühing

  tel: +372 55639249
  e-post: info@austraaliakarjakoer.ee
  Aadress: Ravila tn 3b Tallinn 11621
  reg. nr. 80352701
  Swedbank EE922200221056801304

 • Erinäituse sponsorid

 • EKL liige

  vera

 • Leia meid ka siit!

  vera