Karjakoerad ja lambad karjatamispäeval

Posted on 12.05.2013 by M in Fotod, Igasugust, Üritused

Pühapäeval käisid lamba- ja karjakoerad Jaani talus karjatamiskoolitusel. Austraalia karjakoertest osalesid seekord Greta (Inglisilm Greta Nuuskurnina), Simba (Teravsilm Simba), Juki (Karjapeni Juki) ja Jokker (Karjapeni Jokker). Kui Greta on linnapreili, kes paar korda aastas lammastega tutvust teeb, siis nooremad osalejad näevad loomakarja igapäevaselt. Nii Simba kui ka Juki ja Jokker tegelevad veistega oma kodudes ning õpivad usinalt karjatamise võtteid. Lambakarja tulid nad üheks päevaks ainult selle pärast, et saada aimu karjakoeraks õppimise alustaladest ning eesmärgiga leida abi juba tekkinud probleemidele.

Jokker

Kui teiste tõugude puhul võib tihti märgata, et instinkti on vähe või koer ei taha tööd teha, siis austraalia karjakoerte peamiseks probleemiks on liigne tormakus. Jõulised meetodid sobivad väga hästi veisekarjaga töötamiseks, kuid lambakarjas ei saa sellist käitumist lubada.

Greta

Olenemata sellest, millist loomakarja koer ajab, peaks ta olema tähelepanelik ning jälgima nii karja käitumist kui omaniku märguandeid, kindlasti ei tasu loomi sihitult jooksutada. Teisest küljest peab koerajuht suutma karjakoerale selgeks teha, mida temalt oodatakse ning kasutama selgeid käskluseid ja tokiga koera suunama.

Greta

Loodetavasti on järgmisel koolitusel näha, kuidas saadud näpunäidete rakendamine tulemusi andis!
Kui on soov ka oma koeraga lammaste karjatamist proovida, võib ühendust võtta Jaani taluga või osaleda LKETi korraldatud karjatamispäeval.

Juki

Pildialbumid karjatamispäevast:
Jokker
Juki Greta

Comments are closed.

 • MTÜ Eesti Austraalia Karjakoerte Tõuühing

  tel: +372 55639249
  e-post: info@austraaliakarjakoer.ee
  Aadress: Ravila tn 3b Tallinn 11621
  reg. nr. 80352701
  Swedbank EE922200221056801304

 • Erinäituse sponsorid

 • EKL liige

  vera

 • Leia meid ka siit!

  vera