Agility päev 15.06.2013

Posted on 15.06.2013 by M in EAKT, Fotod, Üritused, Uudised

15. juunil toimus Harjumaal Tuhalas EAKT korraldatud agility päev. Koolitajaks oli agilityklubi Agility Pluss treener Inga Järv.

Vera poomil

Agility päevale oli osalema tulnud 9 koera, kellest suurem osa polnud kunagi agilityga kokku puutunud. Seega otsustas koolitaja tutvustada lihtsamaid takistusi nagu tunnel, kott, rõngas, tõke ja müür.

Simba kotis

Tunneli õpetamisel tuleks alustada lühikese või kokkupandud tunneliga, et koer ei pelgaks ning sealt igal juhul läbi läheks. Kõige lihtsam on seda elementi õpetada kahe inimesega, kellest üks hoiab koera tunneli ühe otsa juures ning teine kutsub tunneli teises otsas koera. Täispikkuses ning kurviga tunneli juurde võib edasi liikuda alles siis, kui koer elementi tunneb ning sealt ilma abita läbi jookseb.

Keko tunnelis

Kott on paljude koerte jaoks alguses keeruline element, kuna kotti on üpris lihtne kinni joosta ja kotisuust ei paista valgust. Selle pärast tasub õpetamise alustamisel kotisuud lahti hoida ning sealt koera kutsuda, täpselt nagu tunneli juures. Nii kinnistub koerale julgus kotist läbi joosta.

Daisy kotis

Hüpete õpetamisel tuleks nende kõrgus reguleerida võimalikult madalale, et õpetada elementi madala füüsilise pingutusega. Kui tõkke ja müüri puhul on peamine juhtida koer takistuse postide vahelt läbi ja jälgida, et ta käppi takistusele ei toetaks, siis rõnga puhul peab kinnistama just rõnga läbimist. Vastasel juhul hakkavad koerad väga lihtsalt rõnga kõrvalt üle kettide hüppama või rõnga alt läbi minema. Hüppetakistuste kõrguse võib turjakõrgusele vastavaks reguleerida alles siis, kui elemendid on täiesti selged ning pole ohtu, et koer nende alt lõikama hakkaks. Samuti ei ole vaja kõrguseid tõsta, kui agilityga tegeletakse vaid hobikorras ning võistlusplaane pole. Nii on agilityraja läbimine koerale lihtsam ja meeldivam.

Jokker rõngal

Agility on austraalia karjakoertele väga sobilik spordiala, kuna koormab koera nii vaimselt kui füüsiliselt. Õpetamisprotsess on enamasti lihtne ja kiire, kuna austraallased on oma loomult julged ja kiired õppijad. Siiski tuleks treening koera jaoks alati meeldivaks muuta ning üritada vältida võimalikke libisemisi ja ehmatusi, mis võivad põhjustada koera tõrkumist takistuste läbimisel. Kuna agility juures on lisaks täpsusele oluline ka kiirus, on parim premeerimisvahend mänguasi, sest nii saab õpitut kinnistada koera kiirust pidurdamata. Lisaks jääb ära oht maiust kurku tõmmata.

Remi tõkkel

Kui agilityga tegelemisega alustamisel läheb põhirõhk koera treenimisele, siis edaspidi muutuvad aina olulisemaks koerajuhi oskused. Seetõttu oleks soovitatav käia vaatamas edasijõudnute trenne ning võistluseid, et saada paremat pilti erinevatest koera juhtimise võimalustest.

Ella slaalomis

Vaata pilte agility päevast:

Keko

 

Comments are closed.

 • MTÜ Eesti Austraalia Karjakoerte Tõuühing

  tel: +372 55639249
  e-post: info@austraaliakarjakoer.ee
  Aadress: Ravila tn 3b Tallinn 11621
  reg. nr. 80352701
  Swedbank EE922200221056801304

 • Erinäituse sponsorid

 • EKL liige

  vera

 • Leia meid ka siit!

  vera